Sunday 17th October 2021

دیدار مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد با خانوارهای عشایری گرفتار در باران+تصاویر

برخی از خانوارهای عشایری استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر هنگام کوچ به مناطق ییلاقی در باران و سیلاب گرفتار شدند.

مهر دنا/ برخی از خانوارهای عشایری استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر هنگام کوچ به مناطق ییلاقی در باران و سیلاب گرفتار شدند.

به گزارش مهر دنا، بهمن آزادی مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد در یک ماه اخیر در گفت‌وگو با رسانه‌ها از جامعه عشایری خواست تا زمان قانونی کوچ یعنی ۲۰ اردیبشهت ماه از کوچ به سمت مناطق ییلاقی خودداری کنند.

در ۲۴ ساعت گذشته برخی از خانوارهای عشایری بدون توجه به توصیه‌های مدیرکل امور عشایر عازم مناطق ییلاقی شده که در ایلراه‌های بویراحمد با بارش شدید باران و سیلاب روبه‌رو شدند.

بهمن آزادی مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد با آغاز بارش‌ ستاد بحران متشکل از  3 اکیپ را با هدف کمک به خانوارهای عشایری گرفتار در سیلاب و باران را تشکیل و خود عازم مناطق شد.

گفتنی است، آزادی امکانات و تجهیزات مورد نیاز شامل مواد خوراکی و پلاستیک را با استفاده از ظرفیت خیرین تامین کرده است.

گالری

اداره کل امور عشاير استان کهگیلویه و بویراحمد

با توجه به شيوه معيشت و نحوه گذران زندگی، که جمعيت کشور ما را در سه جامعه شامل شهری ، روستايی و عشايری تقسيم می کنند، جامعه عشايری با سه ويژگی ، کوچندگی ، وابستگی ايلی و شيوه معيشت متکی به دامداری به عنوان جامعه سوم از ديرباز همواره نقش موثر و. تعيين کننده ای در مسايل اقتصادی ، اجتماعی و امنيت اراضی کشور را داشته است . بدون شناخت عميق از خصوصيات ويژه اين قشر برنامه ريزی دراز مدت و امور خدمات رسانی ، روزمره موفق نخواهند بود. اين ويژگيها و خصوصيات ، سازمان و تشکيلات مناسبی را می طلبد تا ازعهده امور مربوطه بر آيد.

تماس با ما

یاسوج – گلستان 12 – اداره کل امور عشایر استان کهگیلویه و بویر احمد

تلفن :  07433142037 -07433242038

دورنگار:

mail : info@ashayerkvb.ir

شماره پيامك :30007654321478

Template Design:Dima Group