Sunday 17th October 2021

مدیرکل امور عشایر و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی از مناطق عشایری بازدید کردند+تصاویر

مدیرکل امور عشایر و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریری استان کهگیلویه و بویراحمد از عشایر مناطق گرمسیری با هدف آشنایی با مشکلات عشایر در این ایام از سال بازدید کردند.

مهر دنا/ مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد از اجرای ۵۵ پروژه عمرانی در مناطق عشایری این استان خبر داد و گفت: بسیاری از این پروژه‌ها تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش مهر دنا و به نقل از تسنیم، مدیرکل امور عشایر و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریری استان کهگیلویه و بویراحمد از عشایر مناطق گرمسیری با هدف آشنایی با مشکلات عشایر در این ایام از سال بازدید کردند.

بهمن آزادی مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد افزود: هم اکنون ۵۵ پروژه با اعتباری افزون‌ بر ۲۵۰ میلیارد ریال در مناطق مختلف عشایرنشین این استان اعم از سردسیری و گرمسیری در دست ساخت بوده که بسیاری از این پروژه‌ها تا پایان سال ۹۹ افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی پروژه آبرسانی عشایر شرق گچساران را یکی از پروژه‌های مهم اداره کل امور عشایر در سال ۹۹ دانست و ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده و همکاری و مساعدت مسئولان اسانی این پروژه پایان تیرماه به بهره‌برداری می‌رسد.

آزادی مهمترین اولویت اداره کل امور عشایر در سال جهش تولید را بهبود وضعیت معیشت و افزایش تولیدات جامعه مولد و کم توقع عشایری عنوان کرد و گفت: در این راستا سازمان مدیریت و برنامه ریزی آمادگی همکاری دارند.

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه امیدوارم شاهد رونق اقتصادی در مناطق عشایرنشیسن باشیم، ادامه داد: عشایر استان با داشتن یک میلیون رأس دام، ۴۶ هزار هکتار عرصه زراعی و تولید بیش از ۵۰ درصد گوشت قرمز مورد نیاز بازار نقش موثری در اقتصاد دارند.

گالری

اداره کل امور عشاير استان کهگیلویه و بویراحمد

با توجه به شيوه معيشت و نحوه گذران زندگی، که جمعيت کشور ما را در سه جامعه شامل شهری ، روستايی و عشايری تقسيم می کنند، جامعه عشايری با سه ويژگی ، کوچندگی ، وابستگی ايلی و شيوه معيشت متکی به دامداری به عنوان جامعه سوم از ديرباز همواره نقش موثر و. تعيين کننده ای در مسايل اقتصادی ، اجتماعی و امنيت اراضی کشور را داشته است . بدون شناخت عميق از خصوصيات ويژه اين قشر برنامه ريزی دراز مدت و امور خدمات رسانی ، روزمره موفق نخواهند بود. اين ويژگيها و خصوصيات ، سازمان و تشکيلات مناسبی را می طلبد تا ازعهده امور مربوطه بر آيد.

تماس با ما

یاسوج – گلستان 12 – اداره کل امور عشایر استان کهگیلویه و بویر احمد

تلفن :  07433142037 -07433242038

دورنگار:

mail : info@ashayerkvb.ir

شماره پيامك :30007654321478

Template Design:Dima Group