Sunday 17th October 2021

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد: ۴ هزار کیلومتر راه عشایری در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد به همراه فرمانده سپاه عشایر استان و عوامل متخصص سپاه، از عشایر مداب و بید سردره  بازدید و از نزدیک مشکلات عشایر منطقه را و مورد بررسی قرار دادند.

 بهمن آزادی مدیرکل  امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت: حدود چهار هزار کیلومتر راه عشایری در استان وجود دارد که حدود دو هزار و ۵۰۰ کیلومتر آن در مناطق ییلاقی و مابقی در قشلاق واقع شده است.

بهمن آزادی با اشاره به اینکه سالیانه به دلیل بارندگی‌ها شاهد تخریب بعضی از این راه ها هستیم، گفت: امور عشایر استان در راستای خدمت رسانی به عشایر اقدام به بازگشایی این جاده ها می کند که گاهی حتی  اتفاق می افتد  یک مسیر را چند بار به دلیل بارندگی و تخریب باز گشایی می کنیم.

وی ادامه داد: امروز نیز با توجه به تقاضای مردمی و گزارشات واصله مبنی بر خشک شدن یک دهنه چشمه و همچنین رفع چند نقطه سخت گذر عشایری در منطقه مداب و بی سردره با حضور فرمانده سپاه عشایر خدمت عشایر رسیدیم تا با  بررسی میدانی نسبت به رفع این دو مشکل اساسی اقدامات لازم را با تعامل با سپاه عشایر استان  انجام دهیم.

 فرمانده سپاه عشایر کهگیلویه و بویراحمد نیز در این بازدید بیان داشت: انشاالله با نظر کارشناسان مشکل خشک شدن چشمه بررسی و با یک کار جهادی نسبت به احیای آن اقدام خواهیم کرد و در خصوص جاده دسترسی با تعامل با امور عشایر استان نسبت به مرتفع کردن این مشکل عشایر اقدام خواهیم کرد.

سرگرد محمدی خاطرنشان کرد: مشکلات عشایر منطقه در جلسات مربوطه  مطرح و یک راهکار اساسی برای برطرف کردن این مشکلات در نظر گرفته خواهد شد.

در این بازدید جمعی از عشایر مداب و بید سردره در دیدار حضوری با مسولان  امور عشایر و سپاه عشایر مشکلات خود را بیان کردند.

گالری

اداره کل امور عشاير استان کهگیلویه و بویراحمد

با توجه به شيوه معيشت و نحوه گذران زندگی، که جمعيت کشور ما را در سه جامعه شامل شهری ، روستايی و عشايری تقسيم می کنند، جامعه عشايری با سه ويژگی ، کوچندگی ، وابستگی ايلی و شيوه معيشت متکی به دامداری به عنوان جامعه سوم از ديرباز همواره نقش موثر و. تعيين کننده ای در مسايل اقتصادی ، اجتماعی و امنيت اراضی کشور را داشته است . بدون شناخت عميق از خصوصيات ويژه اين قشر برنامه ريزی دراز مدت و امور خدمات رسانی ، روزمره موفق نخواهند بود. اين ويژگيها و خصوصيات ، سازمان و تشکيلات مناسبی را می طلبد تا ازعهده امور مربوطه بر آيد.

تماس با ما

یاسوج – گلستان 12 – اداره کل امور عشایر استان کهگیلویه و بویر احمد

تلفن :  07433142037 -07433242038

دورنگار:

mail : info@ashayerkvb.ir

شماره پيامك :30007654321478

Template Design:Dima Group