Sunday 17th October 2021

زندگی عشایری در کهگیلویه و بویراحمد

عطر نان محلی، بوی شیربرنج، یک فنجان چای، سبزی تازه، پنیر، شیر، کره محلی در زندگی عشایری مزه دیگری می دهد، همان زندگی شیرینی که سرشار از عشق ،محبت و گرمی است.

به گزارش روابط عمومی امورعشایر کهگیلویه و بویراحمد، زندگی مردمان عشایر نشین کهگیلویه و بویراحمد در کنار سختی ها و مشقت هایش از سادگی و زیبایی های خاصی نیز برخوردار است.

عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۱ درصد جمعیت این استان را تشکیل می دهند.

کوچ، ذات زندگی عشایر است، آنها مدام در حال ییلاق و قشلاق هستند و زندگی‌شان پیوسته در گردش می‌گذرد و ارتباط نزدیکی با طبیعت دارند.

زندگی پاک و بی آلایش و استفاده از مواد غذایی لبنی سالم و نان محلی در کنار صلح و صفا و صمیمیتی که در این نوع زندگی وجود دارد صحنه هایی تماشایی از زندگی ناب عشایری در استان کهگیلویه و بویراحمد را به نمایش می گذارد.

گالری

اداره کل امور عشاير استان کهگیلویه و بویراحمد

با توجه به شيوه معيشت و نحوه گذران زندگی، که جمعيت کشور ما را در سه جامعه شامل شهری ، روستايی و عشايری تقسيم می کنند، جامعه عشايری با سه ويژگی ، کوچندگی ، وابستگی ايلی و شيوه معيشت متکی به دامداری به عنوان جامعه سوم از ديرباز همواره نقش موثر و. تعيين کننده ای در مسايل اقتصادی ، اجتماعی و امنيت اراضی کشور را داشته است . بدون شناخت عميق از خصوصيات ويژه اين قشر برنامه ريزی دراز مدت و امور خدمات رسانی ، روزمره موفق نخواهند بود. اين ويژگيها و خصوصيات ، سازمان و تشکيلات مناسبی را می طلبد تا ازعهده امور مربوطه بر آيد.

تماس با ما

یاسوج – گلستان 12 – اداره کل امور عشایر استان کهگیلویه و بویر احمد

تلفن :  07433142037 -07433242038

دورنگار:

mail : info@ashayerkvb.ir

شماره پيامك :30007654321478

Template Design:Dima Group