Sunday 17th October 2021

۵۰ درصد از عشایر کهگیلویه و بویراحمد کارت تردد دریافت کرده اند.

دکتر فضل اله آذرفرد مدیرکل امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد: ارائه خدمات به عشایر فقط با کارت تردد دام انجام می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد، آذر فرد با بیان اینکه ۹ هزارو ۵۰۰ خانوار با جمعیت ۷۲ هزار نفر، در  کهگیلویه و بویراحمد  حضور دارند، افزود: تاکنون ۵۰ درصد از عشایر استان کارت تردد دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: کارت‌های شناسایی دامداری و تردد دام تا پنج سال اعتبار دارد و عشایر برای دریافت این کارت تنها ۴۵ هزار تومان هزینه می‌کنند که باید برای مجوز و دریافت کارت تردد دام و جلوگیری از قاچاق دام به اداره کل امور عشایر استان مراجعه کنند. 

سرپرست امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ زمان کوچ عشایر استان اعلام شده است، گفت: کوچ زودهنگام موجب انقراض گیاهان دارویی و ایجاد مشکلات زیست محیطی می‌شود.

گالری

اداره کل امور عشاير استان کهگیلویه و بویراحمد

با توجه به شيوه معيشت و نحوه گذران زندگی، که جمعيت کشور ما را در سه جامعه شامل شهری ، روستايی و عشايری تقسيم می کنند، جامعه عشايری با سه ويژگی ، کوچندگی ، وابستگی ايلی و شيوه معيشت متکی به دامداری به عنوان جامعه سوم از ديرباز همواره نقش موثر و. تعيين کننده ای در مسايل اقتصادی ، اجتماعی و امنيت اراضی کشور را داشته است . بدون شناخت عميق از خصوصيات ويژه اين قشر برنامه ريزی دراز مدت و امور خدمات رسانی ، روزمره موفق نخواهند بود. اين ويژگيها و خصوصيات ، سازمان و تشکيلات مناسبی را می طلبد تا ازعهده امور مربوطه بر آيد.

تماس با ما

یاسوج – گلستان 12 – اداره کل امور عشایر استان کهگیلویه و بویر احمد

تلفن :  07433142037 -07433242038

دورنگار:

mail : info@ashayerkvb.ir

شماره پيامك :30007654321478

Template Design:Dima Group