Sunday 17th October 2021

بعد از ۴۰ سال؛عیدی اداره کل امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد به عشایر وارگرو بخش سوق

در آستانه سال ۱۴۰۰ (سال تولید،پشتیبانی ها،مانع زدایی ها) خدمتی دیگر از عشایر این بار به عشایر واگرو بخش سوق موجب خوشحالی عشایر این منطقه شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایراستان کهگیلویه و بویراحمد، با حضور فرماندار و معاون عمرانی، رییس امور عشایر و جمعی از عشایر پروژه آب شرب وارگرو به بهره برداری رسید.

رئیس امور عشایر شهرستان کهگیلویه گفت: مردم این خطه ۴۰ سال است که از آب تانکر استفاده می کردند و احتمال ابتلا به  ناراحتی کلیوی برای آنها بیشتر بود.

رئیس امور عشایر شهرستان کهگیلویه در جریان بهره برداری از این پروژه گفت: پروژه تامین آب شرب عشایر از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده و تلاش و مدیریت جهادی با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون ریال خط انتقال به طول ۳ کیلومتر خدمتی بی منت به عشایر منطقه نقش مهم و مفیدی در اقتصاد و معیشت ایفا خواهد کرد.

سید خداداد اجتهادی افزود: با این خدمت عشایر ضمن برخورداری از نعمت آب سالم و پایدار در آینده شاهد مهاجرت معکوس و روی آوردن اهالی به پرورش و نگهداری دام در منطقه خواهیم بود.

وی گفت: این پروژه در کمتر از یک ماه با کسب مجوز از آب و فاضلاب توسط اداره امور عشایر شهرستان و با همکاری مجموعه فرمانداری و آب و فاضلاب به بهره برداری رسید.

اجتهادی گفت: بعد از ۴۰سال درد و رنج زیاد مردم منطقه عشایری وارگرو، امروز خوشحال از شروع پروژه آب رسانی شدند که این موضوع یک افتخار برای دولت و نظام است.

گالری

اداره کل امور عشاير استان کهگیلویه و بویراحمد

با توجه به شيوه معيشت و نحوه گذران زندگی، که جمعيت کشور ما را در سه جامعه شامل شهری ، روستايی و عشايری تقسيم می کنند، جامعه عشايری با سه ويژگی ، کوچندگی ، وابستگی ايلی و شيوه معيشت متکی به دامداری به عنوان جامعه سوم از ديرباز همواره نقش موثر و. تعيين کننده ای در مسايل اقتصادی ، اجتماعی و امنيت اراضی کشور را داشته است . بدون شناخت عميق از خصوصيات ويژه اين قشر برنامه ريزی دراز مدت و امور خدمات رسانی ، روزمره موفق نخواهند بود. اين ويژگيها و خصوصيات ، سازمان و تشکيلات مناسبی را می طلبد تا ازعهده امور مربوطه بر آيد.

تماس با ما

یاسوج – گلستان 12 – اداره کل امور عشایر استان کهگیلویه و بویر احمد

تلفن :  07433142037 -07433242038

دورنگار:

mail : info@ashayerkvb.ir

شماره پيامك :30007654321478

Template Design:Dima Group