Saturday 25th September 2021

تنش آبی به عشایر کهگیلویه و بویراحمد رسید.

مدیر کل اداره کل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه هیچ گونه کمبود آرد و جو بین عشایر استان نداریم از تنش آبی و خشک شدن چشمه های آب عشایر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی اداره کل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد، آذر فرد مدیر کل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه هیچگونه کمبود آرد و جو در بین عشایر استان وجود ندارد ابراز داشت: ماهانه بالغ بر ۷۵۰ تن آرد سفید بین عشایر استان توزیع و در حال حاضر بالغ بر ۹۸۰ تن جو در فصلی که حتی نیاز به جو نیست در بین عشایر کهگیلویه و بویراحمد توزیع شده است و در صورت نیاز به جو عشایر برای دریافت حواله می توانند مراجعه کنند.

وی تنش آبی امسال را معظلی  برای ۱۲ هزار خانوار عشایری عنوان کرد و ابراز داشت؛ بالغ بر ۴۵ درصد چشمه های آب دچار تنش آبی شده است.

مدیر کل امور عشایر افزود : ۶ تانکر ۱۴ هزار لیتری آب را آماده کرده ایم که امیدواریم با مشکلی روبرو نشویم.

آذر فر با بیان اینکه۱۰ درصد مردم استان را عشایر تشکیل می دهند و ۹۰درصد عشایر استان کوچ رو هستند که تا امروز بالغ بر ۸۵ درصد کوچ ییلاقی خود را انجام داده است

وی همچنین در رابطه به وضعیت انتخابات عشایر در استان ابراز داشت: عشایر گچساران وارد مراتع یلاقی سردسیر شده که برای انتخابات شورای عشایر از حوزه انتخابیه گچساران وارد محدوده ییلاقی عشایر شده و کار اخذ رای را انجام می دهند.

گالری

اداره کل امور عشاير استان کهگیلویه و بویراحمد

با توجه به شيوه معيشت و نحوه گذران زندگی، که جمعيت کشور ما را در سه جامعه شامل شهری ، روستايی و عشايری تقسيم می کنند، جامعه عشايری با سه ويژگی ، کوچندگی ، وابستگی ايلی و شيوه معيشت متکی به دامداری به عنوان جامعه سوم از ديرباز همواره نقش موثر و. تعيين کننده ای در مسايل اقتصادی ، اجتماعی و امنيت اراضی کشور را داشته است . بدون شناخت عميق از خصوصيات ويژه اين قشر برنامه ريزی دراز مدت و امور خدمات رسانی ، روزمره موفق نخواهند بود. اين ويژگيها و خصوصيات ، سازمان و تشکيلات مناسبی را می طلبد تا ازعهده امور مربوطه بر آيد.

تماس با ما

یاسوج – گلستان 12 – اداره کل امور عشایر استان کهگیلویه و بویر احمد

تلفن :  07433142037 -07433242038

دورنگار:

mail : info@ashayerkvb.ir

شماره پيامك :30007654321478

Template Design:Dima Group