Saturday 25th September 2021

اختصاص ۱۰ میلیارد ریال اعتبار جهت برطرف کردن مشکلات منطقه عشایری کوه سیاه شهرستان لنده

مدیرکل امور عشایر در این سفر به همراه فرماندار و مسئول بنیاد برکت و رئیس امور عشایر شهرستان لنده به منطقه کوه سیاه شهرستان لنده رفتند و از نزدیک مشکلات عشایر این منطقه را بررسی کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امورعشایر کهگیلویه و بویراحمد،فضل الله آذرفرد گفت: به منظور بررسی مسائل و مشکلات عشایر شهرستان لنده طی یک سفر یکروزه به این شهرستان آمده و از نزدیک مسایل و مشکلات عشایر را بررسی نمودیم.

مدیرکل امورعشایر استان گفت: عشایر مردمان پرتلاشی هستند که در سراسر کشور نقش مهمی در چرخه اقتصادی جامعه دارند چراکه آنها با سخت کوشی و تلاش خود برای تامین نیازهای جامعه در بخش فرآوده های دامی همواره می کوشند و باید تمام دستگاه ها همکاری کنند تا مشکلات این قشر زحمتکش را حل کنیم.

وی در ادامه افزود؛ عشایر قشر مولد جامه هستند و مردمان پرتلاشی هستند که در سراسر کشور نقش مهمی در چرخه اقتصادی جامعه دارند چراکه آنها با سخت کوشی و تلاش خود برای تامین نیازهای جامعه در بخش فرآوده های دامی همواره می کوشند.


فضل الله آذرفرد، بنیاد علوی را برای شهرستان یک ظرفیت بزرگ دانست و گفت؛کارهای خوبی از جمله خرید یک دستگاه تانکر آبرسانی که توسط این نهاد در سال گذشته خریداری شد و در این سفر مبلغ یک میلیارد تومان جهت بازگشایی جاده ها و تجهیز چاههای کوه سیاه لنده و احداث منبع ذخیره آب و آبرسانی از سوی بنیاد علوی جهت کمک رسانی به عشایر این شهرستان تخصیص داده شد.

گالری

اداره کل امور عشاير استان کهگیلویه و بویراحمد

با توجه به شيوه معيشت و نحوه گذران زندگی، که جمعيت کشور ما را در سه جامعه شامل شهری ، روستايی و عشايری تقسيم می کنند، جامعه عشايری با سه ويژگی ، کوچندگی ، وابستگی ايلی و شيوه معيشت متکی به دامداری به عنوان جامعه سوم از ديرباز همواره نقش موثر و. تعيين کننده ای در مسايل اقتصادی ، اجتماعی و امنيت اراضی کشور را داشته است . بدون شناخت عميق از خصوصيات ويژه اين قشر برنامه ريزی دراز مدت و امور خدمات رسانی ، روزمره موفق نخواهند بود. اين ويژگيها و خصوصيات ، سازمان و تشکيلات مناسبی را می طلبد تا ازعهده امور مربوطه بر آيد.

تماس با ما

یاسوج – گلستان 12 – اداره کل امور عشایر استان کهگیلویه و بویر احمد

تلفن :  07433142037 -07433242038

دورنگار:

mail : info@ashayerkvb.ir

شماره پيامك :30007654321478

Template Design:Dima Group