Saturday 25th September 2021

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد:دولت ها باید قدردان عشایر و خدمت گذار آنها باشند.

آیت الله حسینی با بیان اینکه امروز حاکمیت وابسته به عشایر و کسانی است که در دوران قبل از انقلاب و پیروزی آن خون دادند، گفت: در شرایط حاضر دولت ها باید قدر دان عشایر و خدمت گذار آنها باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امورعشایر کهگیلویه و بویراحمد، به مناسبت هفته بسیج عشایری، مدیرکل امور عشایر استان، فرمانده سپاه عشایر و همچنین تعدادی عشایر با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه شهر یاسوج دیدار کردند.

آیت الله «سید نصیر حسینی» در این دیدار با بیان اینکه عشایر قشر اثرگذار در زندگی اجتماعی جامعه است، گفت: عشایر علاوه بر اینکه با عزت و سلحشور بودند، زندگی آنها برای همه ما  عبرت است کسانی که  عزت و  زندگی مستقلی دارند.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه امروز حاکمیت وابسته به عشایر و کسانی است که در دوران قبل از انقلاب و پیروزی آن خون دادند، گفت: در شرایط حاضر دولت ها  باید قدردان عشایر و خدمت گذار آنها باشند.

وی با بیان اینکه در قبل از انقلاب عشایر کمتر مورد توجه قرار می گرفتند و به ظرفیت های خود متکی بودند، بیان کردند : عشایر قشر  مولد و مستقل هستند و در عین مولد بودن دارای آزادگی و حریت هستند و زیر بار ظلم و ستم نرفته و عزت و شرف و غیرت دینی آنها در طول تاریخ محفوظ مانده است.

آیت الله حسینی با اشاره به اینکه بسیاری از افراد باورها و غیرت دینی خود را از دست دادند اما عشایر غیرت عشایری و پوشش های سنتی خود را حفظ کردند ، ادامه داد: عفاف و غیرت و پاک دامنی عشایر در طول دوران مختلف حفظ شد، قشری مانند عشایر همیشه آماده جانفشانی است.

امام جمعه شهر یاسوج با بیان اینکه انسان های آزاده  امروز در نقاط مختلف دنیا شعار مرگ بر اسرائیل و ضدیت با صهیونیست سر می دهند، گفت: عشایر در طول تاریخ غیرت دینی و ملی خود را نشان داده اند و کسانی که در این استان زندگی می کنند منفک از عشایر نیستند و برای دفاع از انقلاب و دین ایستادگی خواهند کرد.

وی در پایان گفت:  بحث آموزش عشایر،بهداشت عشایر، امنیت عشایر، و توجه به مسیرهای عبور عشایر باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

گالری

اداره کل امور عشاير استان کهگیلویه و بویراحمد

با توجه به شيوه معيشت و نحوه گذران زندگی، که جمعيت کشور ما را در سه جامعه شامل شهری ، روستايی و عشايری تقسيم می کنند، جامعه عشايری با سه ويژگی ، کوچندگی ، وابستگی ايلی و شيوه معيشت متکی به دامداری به عنوان جامعه سوم از ديرباز همواره نقش موثر و. تعيين کننده ای در مسايل اقتصادی ، اجتماعی و امنيت اراضی کشور را داشته است . بدون شناخت عميق از خصوصيات ويژه اين قشر برنامه ريزی دراز مدت و امور خدمات رسانی ، روزمره موفق نخواهند بود. اين ويژگيها و خصوصيات ، سازمان و تشکيلات مناسبی را می طلبد تا ازعهده امور مربوطه بر آيد.

تماس با ما

یاسوج – گلستان 12 – اداره کل امور عشایر استان کهگیلویه و بویر احمد

تلفن :  07433142037 -07433242038

دورنگار:

mail : info@ashayerkvb.ir

شماره پيامك :30007654321478

Template Design:Dima Group