Sunday 17th October 2021

توزیع ۴۰۰۰ تن نهاده دامی در بین عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش روابط عمومی اداره کل امورعشایر کهگیلویه و بویراحمد،فضل الله آذرفرد اظهار داشت: یکی از وظایف مهم امور عشایر ارائه خدمات پشتیبانی به کوچندگان است که به صورت مستمر از طریق مجموعه تشکل های عشایری استان شامل یک اتحادیه و ۹ شرکت تعاونی عشایری در حال انجام است.

وی افزود: عشایر امسال به دلیل کمبود بارش و خشکسالی مراتع، دچار مشکلات زیادی هستند و تلاش می کنیم علوفه دام و ارزاق عمومی آنان را تامین کنیم.

آذرفرد گفت: بیش از ۴۰۰۰ تن نهاده دامی شامل جو، کنسانتره، ذرت و سبوس در بین عشایر استان توزیع شده است.

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: در راستای محرومیت زدایی ۹۰۰ پنل خورشیدی با مشارکت اداره کل امور عشایر استان و شرکت توزیع نیروی برق استان روزهای آتی به خانوارهای عشایری در استان کهگیلویه و بویراحمد واگذار می شود.

۵۵ درصد دام، ۲۷ درصد عرصه‌های زراعی، ۱۷ درصد باغ‌ها و تولید ۵۴ درصد گوشت قرمز کهگیلویه و بویراحمد در اختیار جامعه عشایری است.

۷۰ هزار نفر از جمعیت ۷۷۰ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد عشایر هستند که این جمعیت از ۶ ایل بومی، ۲ طایفه قشقایی، ۱۶ تیره، ۱۸۱ طایفه و بیش از یک هزار و ۱۱۰ تش (اولاد) شکل گرفته است.


بیش از ۱۱ هزار و ۱۲۰ خانوار عشایری در کهگیلویه و بویراحمد زندگی می‌کنند.

گالری

اداره کل امور عشاير استان کهگیلویه و بویراحمد

با توجه به شيوه معيشت و نحوه گذران زندگی، که جمعيت کشور ما را در سه جامعه شامل شهری ، روستايی و عشايری تقسيم می کنند، جامعه عشايری با سه ويژگی ، کوچندگی ، وابستگی ايلی و شيوه معيشت متکی به دامداری به عنوان جامعه سوم از ديرباز همواره نقش موثر و. تعيين کننده ای در مسايل اقتصادی ، اجتماعی و امنيت اراضی کشور را داشته است . بدون شناخت عميق از خصوصيات ويژه اين قشر برنامه ريزی دراز مدت و امور خدمات رسانی ، روزمره موفق نخواهند بود. اين ويژگيها و خصوصيات ، سازمان و تشکيلات مناسبی را می طلبد تا ازعهده امور مربوطه بر آيد.

تماس با ما

یاسوج – گلستان 12 – اداره کل امور عشایر استان کهگیلویه و بویر احمد

تلفن :  07433142037 -07433242038

دورنگار:

mail : info@ashayerkvb.ir

شماره پيامك :30007654321478

Template Design:Dima Group