Sunday 17th October 2021

مسدود شدن ۵۰۰ کیلومتر راه عشایری کهگیلویه و بویراحمد بر اثر سیل

به گزارش روابط عمومی امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد، سازمان هواشناسی نسبت به آبگرفتگی معابر، بارش‌های رگباری و وزش باد شدید هشدار داد، ولی خیلی‌ها فکر نمی‌کردند سیل تابستانه اینگونه سرمایه چندین ساله را با خود ببرد.

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد از تلف شدن تعداد زیادی راس دام سبک و سنگین عشایر در سیل تابستانه خبر داد و گفت: ۵۰۰ کیلومتر راه عشایری مسدود شده است.

فضل‌الله آذرفرد اظهار داشت: هم اکنون عبور و ‌مرور جامعه عشایری مختل شده و سعی می‌کنیم در کمترین زمان ممکن جاده‌های خسارت دیده بازگشایی و بهسازی شوند.

وی با ابراز نگرانی از خسارت چادرهای عشایری در مناطق مختلف، ادامه داد: عشایر دارای زنبور عسل نیز خسارات زیادی را متحمل شده‌اند.

آذرفرد با اشاره به تشکیل کمیته بحران و اقدامات انجام شده برای خدمات دهی به عشایر بعد از وقوع سیل، ادامه داد: عشایر مناطق طسوج، کاکان، دلی گردو و دیلگون متحمل خسارت شده‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: حجم این خسارت ها بالا و تا پایان اتمام بارش ها نمی توان این خسارت ها را ارزیابی کرد.

محمدی افزود: متاسفانه بر اثر صاعقه زدگی و سیل اخیر تعداد زیادی از دام های عشایر استان تلف شدند و محورهای مواصلاتی عشایری در سطح استان هم دچار خسارت های شدیدی شده اند.

گالری

اداره کل امور عشاير استان کهگیلویه و بویراحمد

با توجه به شيوه معيشت و نحوه گذران زندگی، که جمعيت کشور ما را در سه جامعه شامل شهری ، روستايی و عشايری تقسيم می کنند، جامعه عشايری با سه ويژگی ، کوچندگی ، وابستگی ايلی و شيوه معيشت متکی به دامداری به عنوان جامعه سوم از ديرباز همواره نقش موثر و. تعيين کننده ای در مسايل اقتصادی ، اجتماعی و امنيت اراضی کشور را داشته است . بدون شناخت عميق از خصوصيات ويژه اين قشر برنامه ريزی دراز مدت و امور خدمات رسانی ، روزمره موفق نخواهند بود. اين ويژگيها و خصوصيات ، سازمان و تشکيلات مناسبی را می طلبد تا ازعهده امور مربوطه بر آيد.

تماس با ما

یاسوج – گلستان 12 – اداره کل امور عشایر استان کهگیلویه و بویر احمد

تلفن :  07433142037 -07433242038

دورنگار:

mail : info@ashayerkvb.ir

شماره پيامك :30007654321478

Template Design:Dima Group