Saturday 4th December 2021

عضو هیات رئیسه مجلس و رئیس فراکسیون عشایری:اسکان عشایر سیاست نادرست و شکست خورده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان، علی کریمی فیروزجایی در شورای عشایری کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج با بیان اینکه حمایت از سبک زندگی عشایری از سیاست‌های ما است، تاکید کرد: سبک زندگی عشایری که دامداری، کوچنده بودن و زندگی ایلی و طایفه ای است باید حفظ شود.

وی اظهار داشت: اسکان دائم و یکجانشینی عشایر سیاست شکست خورده و نادرستی است و به طور کامل مخالف اسکان عشایر هستیم.

کریمی فیروزجایی با بیان اینکه عشایر آسیبی به طبیعت وارد نمی‌کنند، اظهار داشت: عشایر سبب می‌شوند جنگل‌های کشور که در سال‌های اخیر طعمه حریق شده‌اند، از آتش سوزی‌ها در امان بمانند.

عضو هیات رئیسه مجلس و رئیس فراکسیون عشایری با اشاره به اینکه در برنامه پنجم تنها یک بار از عشایر نام برده شده بود، افزود: سیاست‌های حمایتی برای تقویت زندگی عشایر افزایش یافته و در برنامه ششم ۱۷ بار نام عشایر آورده شده است.

وی با بیان اینکه در لایحه رتبه بندی، اعتبار خاصی برای ارتقای معلمان عشایری درنظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: در بودجه سال جاری نیز توجه ویژه ای به رفع مشکلات مدارس عشایری شده است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این راستا تفاهم نامه‌ای بین سازمان امور عشایر و سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی کشور منعقد شده و سفر امروز اعضای فراکسیون عشایری مجلس به مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد نیز در راستای تقویت نظارت‌های میدانی است.

شورای عشایری کهگیلویه و بویراحمد به منظور بررسی مسائل و مشکلات عشایر استان عصر دوشنبه یکم آذرماه با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، اعضای هیات رئیسه فراکسیون عشایری مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مردم استان در مجلس و مدیران دستگاه های اجریی استان در یاسوج و در محل استانداری برگزاری شد.

گالری

اداره کل امور عشاير استان کهگیلویه و بویراحمد

با توجه به شيوه معيشت و نحوه گذران زندگی، که جمعيت کشور ما را در سه جامعه شامل شهری ، روستايی و عشايری تقسيم می کنند، جامعه عشايری با سه ويژگی ، کوچندگی ، وابستگی ايلی و شيوه معيشت متکی به دامداری به عنوان جامعه سوم از ديرباز همواره نقش موثر و. تعيين کننده ای در مسايل اقتصادی ، اجتماعی و امنيت اراضی کشور را داشته است . بدون شناخت عميق از خصوصيات ويژه اين قشر برنامه ريزی دراز مدت و امور خدمات رسانی ، روزمره موفق نخواهند بود. اين ويژگيها و خصوصيات ، سازمان و تشکيلات مناسبی را می طلبد تا ازعهده امور مربوطه بر آيد.

تماس با ما

یاسوج – گلستان 12 – اداره کل امور عشایر استان کهگیلویه و بویر احمد

تلفن :  07433142037 -07433242038

دورنگار:

mail : info@ashayerkvb.ir

شماره پيامك :30007654321478

Template Design:Dima Group